توسعه فردی

دوره مجازی روانشناسی در شیراز

روانشناسی از جمله علوم پرکاربرد است که جنبه‌های مختلف زندگی فردی و اجتماعی انسان را در بر می‌گیرد. اگرچه بیشتر گرایش‌های روانشناسی به صورت آکادمیک و در دانشگاه‌ها تدریس می‌شوند، همچنان نیاز به آموزش‌های تخصصی در این حوزه احساس می‌شود. آموزش‌هایی که این علوم را با تکنیک‌های کاربردی و حرفه‌ای تکمیل می‌کنند. دوره مجازی روانشناسی در شیراز از جمله این آموزش‌های مجازی توسعه فردی به حساب می‌آید.
ضرورت برگزاری دوره مجازی روانشناسی در شیراز
دوره‌های مجازی روانشناسی معمولا به شیوه‌های متنوعی برگزار می‌شوند، گاهی این همایش‌ها به‌صورت کاملا عمومی هستند و تمامی افراد با هر سطح از دانش روانشناسی توانایی شرکت در آن‌ها را دارند. این جلسات آموزشی توسعه فردی در شیراز با هدف ارتقای سطح دانش و مهارت‌های روانشناسی افراد، به جامعه خدمت می‌کند؛ چراکه بسیاری از اختلالات و مشکلات را برطرف می‌کند!
اما بسیاری از انواع دوره مجازی روانشناسی در شیراز کاملا تخصصی و حرفه‌ای برگزار می‌شوند که معمولا روانشناسان، درمانگران و فعالان در این حوزه در آن شرکت می‌کنند. از آن‌جایی که علم روانشناسی همواره در حال ارتقا و پیشرفت است، برگزاری چنین کارگاه‌های آموزشی با هدف بروزرسانی اطلاعات و دانش افراد متخصص در جامعه کمک موثری در این حوزه خواهد بود.
انواع دوره‌های روانشناسی
از آنجایی که این علم کاربردی در حوزه‌های مختلفی از زندگی فردی و اجتماعی انسان اثرگذار است، دوره‌های آموزشی آن شامل شاخه‌های بسیار فراوانی می‌شود. به‌عنوان مثال از دوره‌های هنر درمانی، رفتار درمانی، زوج درمانی تا کارگاه‌های تخصصی روانشناسی تربیتی، روانشناسی یادگیری، روانشناسی خانواده و غیره در این گستره قرار می‌گیرند.
از جمله مهم‌ترین انواع دوره روانشناسی در شیراز باید به موارد زیر اشاره داشت:
روانشناسی بالینی؛
روانشناسی عمومی؛
روانشناسی تربیتی؛
روانشناسی کودک و نوجوان؛
روانشناسی ازدواج و خانواده؛
هنر درمانی؛
زوج درمانی؛
سکس تراپی؛
طرحواره درمانی؛
اکت درمانی؛
شناخت درمانی؛
درمان شناختی رفتاری؛
علاوه‌بر شاخه‌های اصلی روانشناسی معمولا دوره‌های کوتاه‌مدتی نیز برای تربیت درمانگران در برخی تعارضات رایج نیز برگزار می‌شود. به عنوان مثال از جمله دوره‌های توسعه فردی در شیراز در حوزه روانشناسی باید به کارگاه تربیت جنسی کودک، کارگاه ذهن آگاهی، دوره‌های تشخیص و درمان شناختی وغیره اشاره داشت.
در طول دوره‌های توسعه فردی در شیراز چه می‌آموزید؟
سطح علمی کارگاه‌ و دوره مجازی روانشناسی در شیراز بسیار بالاست و تمامی مدرسین این دوره‌ها از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و بسیار مجرب هستند. آموزش‌های این دوره بسیار عملی و کابردی هستند. به این معنا که شما پس از بررسی و آموزش‌های تئوریک، تمامی مسائل را به صورت عملی می‌آموزید و راه‌کارهایی عملی برای رویارویی با جنبه‌های مختلف کار را فرا می‌گیرید.
در واقع اهداف برگزاری این دوره‌ها آن است که درمانگران، مشاوران و روانشناسان طی آن به شیوه‌های نوین و عملی برای حل مشکلات و اختلالات مختلف مسلط شوند. توانمندسازی این قشر متخصص از جامعه به پیشگیری از بروز تعارضات دامنه‌دار و وسیع در جامعه کمک خواهد کرد. شما با شرکت در این دوره‌ها پس از بررسی و ریشه‌یابی مشکلات، شیوه‌های نوین درمانی را نیز آموزش می‌بینید. همچنین با رویکردهای مختلف درمانی در این حوزه تخصصی نیز آشنا می‌شوید.
شرکت در این دوره‌ها برای چه افرادی مناسب است؟
آموزش‌هایی نظیر دوره مجازی روانشناسی در شیراز از جمله کارگاه‌های تخصصی هستند که با هدف توانمندسازی روانشناسان و مشاوران در این حوزه برگزار می‌شوند. البته برخی از این دوره‌ها برای عموم جامعه مناسب هستند؛ اما بسیاری از این کارگاه‌ها کاملا تخصصی و مخصوص افراد فعال در این حوزه است.
به طور کلی باید گفت تمامی مشاوران، متخصصان و روانشناسانی که به هر دلیلی قصد ارتقای سطح علمی و مهارت‌های خود را دارند، امکان شرکت در دوره‌های توسعه فردی در شیراز را دارند. بروزرسانی علم و یادگیری مهارت‌های نوین درمانی از جمله ویژگی‌های شرکت در این دوره‌هاست.
آیا این دوره‌ها معتبر هستند؟
تنها موسساتی مجوز برگزاری چنین کارگاه‌هایی را دارند که از اساتید دانشگاهی و مجرب بهره ببرند. از طرفی این موسسات آموزشی کاملا زیر نظر وزارت علوم فعالیت می‌کنند. این بدین معناست که تمامی مراحل کار با تأیید این وزارتخانه انجام می‌شود.
درنهایت و پس از گذراندن این دوره، شما موفق به دریافت گواهینامه دوره مجازی روانشناسی در شیراز خواهید شد که کاملا معتبر است. در بسیاری از موارد امکان ترجمه این مدارک نیز وجود دارد. به همین علت افرادی که تمایل به مهاجرت دارند نیز این فرصت طلایی را در اختیار دارند که پس از شرکت در دوره‌های توسعه فردی در شیراز و دریافت مدرک معتبر برای ادامه تحصیل یا حرفه در کشور دیگری اقدام کنند.
کلام آخر
دوره مجازی روانشناسی در شیراز از جمله کارگاه‌های تخصصی و کاربردی در حوزه روانشناسی است که طرفداران بسیاری دارد. این دوره‌ها زیر نظر اساتید مجرب و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و در شاخه‌های بسیار متنوعی برگزار می‌شود.
این قبیل دوره‌های توسعه فردی در شیراز با هدف توانمندسازی درمانگران، روانشناسان و مشاوران در جامعه، قصد پیشگیری از بروز بسیاری از مشکلات و اختلالات رایج در این حوزه را دارد. مدارک این دوره‌ها زیر نظر وزارت علوم صادر می‌شوند و کاملا معتبر هستند.

کلمه کلیدی: دوره مجازی روانشناسی در شیراز
فرعی: توسعه فردی در شیراز،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *