آموزش‌های مجازی توسعه فردی در شیراز

پیشرفت تکنولوژی و دانش روز دنیا به حدی پرسرعت بوده‌است که افراد برای ارتقای سطح دانش و مهارت‌های خود و به‌روز بودن به آموزش‌هایی نیاز دارند که این روزها تحت عنوان توسعه فردی شناخته می‌شود. آموزش‌های مجازی توسعه فردی در شیراز نیز همچون بسیاری از کلان‌شهرهای بزرگ جهان با ارائه دوره‌های نوین و حرفه‌ای در حال پیگیری است.
آموزش‌های توسعه فردی در جهت توانمندسازی افراد جامعه پیش می‌رود و قابلیت دارد بسیاری از پتانسیل‌های خاموش و توانایی‌های خام را تربیت کند. از طرفی افراد می‌توانند با این دوره‌ها سطح علمی و مهارت‌های خود را در جنبه‌های مختلف شخصی، کاری، تحصیلی وغیره ارتقا دهند.

چرا به دوره‌های توسعه فردی در شیراز نیاز دارید؟

بسیاری از ما برای تعطیلات و مسافرت خود برنامه‌ریزی دقیقی داریم و می‌دانیم باید کجا برویم و چه کار کنیم. اما زمانی‌که بحث زندگی شخصی مطرح می‌شود، افراد زیادی نمی‌دانند که کجای زندگی خود هستند و چرا در حال انجام کارهایی هستند که نمی‌دانند چیست و چرا؟!
پیش‌برد اهداف در زندگی شخصی و حتی تحصیل و شغل نیازمند آموزش‌هایی است که افراد را از جنبه‌های مختلفی تربیت می‌کند و آن‌ها را برای حضور در محیط جامعه، کاری، تحصیلی و حتی شخصی آماده می‌کند. زمانی‌ که به مهارت‌ها و دانش مورد نیاز مجهز هستید و برای تمامی جوانب کار برنامه‌ریزی دارید، حرکت در مسیر پیشرفت کار چندان سختی نخواهد بود.

انواع دوره‌های توسعه فردی

این دوره‌ها بسیار متنوع هستند و در حوزه‌های مختلفی برگزار می‌شوند. در ادامه به تشریح حوزه‌های مختلف می‌پردازیم. اما این دوره‌ها از جنبه دیگری نیز تقسیم‌بندی می‌شوند؛ بدین معنا که ممکن‌ است به صورت حضوری یا آنلاین صورت گیرند.
معمولا موسسات آموزش آزاد دوره‌های توسعه فردی در شیراز را به دو صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می‌کنند. در این صورت طیف وسیعی از مخاطبان امکان استفاده از این آموزش‌ها را دارند. از جمله مزایای دوره‌های غیر حضوری آن است که همه علاقه‌مندان بدون محدودیت در این دوره‌ها شرکت می‌کنند و از نظر عدالت آموزشی آرمان بزرگی تحقق می‌یابد.

نکته!

این روزها معمولا شیوه‌های مجازی و آنلاین با استقبال گسترده‌ای روبرو هستند. کیفیت کلاس‌های مجازی به اندازه جلسات حضوری است و شما همان مدارکی را دریافت خواهید‌کرد که افراد در قالب کلاس‌های حضوری اخذ می‌کنند.

آیا مدارک دوره‌ها اعتبار دارد؟

اعتبار مدارکی که توسط موسسات مختلف منتشر می‌شود، از دیگر دغدغه‌های شرکت‌کنندگان در طول دوره‌های توسعه فردی در شیراز است. قابل توجه است که تمامی این دوره‌ها زیر نظارت وزارت علوم برگزار می‌شوند.
این مسئله باعث می‌شود که این مدارک اعتبار بالایی داشته باشند. از طرفی پس از دریافت این مدارک کدی را در اختیار دارید که امکان استعلام آن برای شما میسر است. در این صورت به راحتی خواهید دانست که این مدارک از اعتبار کافی برخوردار هستند یا خیر! همچنین امکان ترجمه بسیاری از این دوره‌ها وجود دارد. در این صورت بسیاری از علاقه‌مندان از این مدارک برای مهاجرت به سایر کشورها استفاده می‌کنند.

دوره آموزش روانشناسی در شیراز

روانشناسی از جمله علومی است که شاخه‌های بسیاری دارد و هر یک به بخش‌های خاصی از شخصیت انسان و جامعه می‌پردازد. بیشتر این رشته‌ها در بهترین دانشگاه‌ها تدریس می‌شوند؛ با این حال وجود دوره‌ای حرفه‌ای با مبنا قرار دادن آموزش‌های کاربردی و تکمیلی برای تحصیلات آکادمیک فعالیت می‌کنند.
درواقع دوره‌های مختلف توسعه فردی در شیراز همچون شاخه‌های روانشناسی برای تقویت و توانمندسازی جامعه دانشگاهی در این حوزه تدوین شده‌اند. در ادامه برخی از کاربردی‌ترین دوره‌های شاخه روانشناسی را بررسی می‌کنیم.

دوره روانشناسی بالینی

روانشناسی بالینی بسیار وسیع و گسترده است و شما در طول دوره روانشناسی بالینی در شیراز با انواع اختلالات روانی آشنا خواهید شد. همچنین نحوه مصاحبه با بیماران را به خوبی آموزش می‌بینید که منجر به یک تشخیص حرفه‌ای خواهد شد. سنجش بالینی، تشخیص وضعیت روانی بیماران، برگزاری انواع آزمون‌ها، سنجش هوش، شخصیت‌شناسی، آشنایی با انواع پرسشنامه‌ها و از همه مهم‌تر نحوه درمان اختلالات مختلف را آموزش می‌بینید.

دوره روانشناسی عمومی

روانشناسی عمومی به بررسی رفتارهای انسان از جنبه‌های مختلف می‌پردازد. این دوره حرفه‌ای انواع رفتارهای انسانی را مورد بررسی قرار می‌دهد و اختلالات رایج در این حوزه را شناسایی می‌کند. رفع این اشکالات در دستور کار آموزش‌های تخصصی دوره روانشناسی عمومی قرار می‌گیرد و افراد را از این نظر کارآمد خواهد کرد. بررسی مکاتب روانشناسی، انواع رفتارها، روش‌های پژوهش در رفتارها، شناسایی اختلالات رفتاری و منشأ آن‌ها، بررسی الگوهای کاربردی، رویکردهای حل مسئله و مدیریت تا رسیدن به راهکار رفع این مسائل از اهداف این دوره است.

دوره بهداشت روان

از آنجایی که بهداشت روان جامعه بنا به دلایل و مشکلات کوچک و بزرگی همواره در معرض خطر است، وجود متخصصان حرفه‌ای در این حوزه و چنین دوره‌هایی از ضروریات مدیریت جامعه است. عدم رسیدگی به این مسائل منجر به بروز اختلالات روانی حاد خواهد شد. مفهوم بهداشت روان، الگوها و نظریه‌های موجود، انواع بیماری‌های روانی و منشأ آن‌ها، بررسی این مسائل در دوره‌های مختلف زندگی و مهارت‌های لازم برای رویارویی با این مسائل از جمله مسائلی است که طی دوره بهداشت روان در شیراز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

دوره روانشناسی کودک و نوجوان

روانشناسی کودک و نوجوان با هدف قرار دادن سلامت جسم و روح این بخش حساس جامعه و تربیت درمانگران در این حوزه، یکی از بهترین دوره‌های توسعه فردی در شیراز به حساب می‌آید. شما در طول این دوره مجازی با اصول و مبانی روانشناسی کودک آشنا خواهید شد و با انتظارات و فراز و نشیب‌های روحی و جسمی این طبقه آشنا خواهید شد. در طول این دوره آموزشی درمانگران با نحوه صحیح رفتار با کودک و نوجوان آشنا می‌شوند؛ عوامل محیطی و ریشه‌دار در رفتارها و احساسات کودک را به خوبی می‌شناسند و با مسائلی نظیر رشد هیجانی، عاطفی، جسمانی و اجتماعی کودک آشنا می‌شوند.

دوره روانشناسی تربیتی

از جمله مهم‌ترین شاخه‌های روانشناسی بحث تربیتی است که با اهداف آموزشی افراد سروکار دارد و یکی از اساسی‌ترین دوره‌های مجازی توسعه فردی در شیراز به حساب می‌آید. در یک نگاه روانشناسان و علاقه‌مندان پس از آشنایی با مبانی این حوزه، با مسائل آموزشی در حوزه‌های مختلف آشنا خواهند شد و با موضوعاتی نظیر رفتارگرایی، یادگیری، شناخت‌گرایی و ساختارگرایی مواجه می‌شوند. نظریات و اصول مهم و اصولی در این حوزه‌ها را نیز فرا می‌گیرند. همچنین با مقوله‌ای به نام انگیزش و هیجان نیز آشنا می‌شوند و درنهایت با انواع سنجش‌ها و ارزیابی‌های تخصصی آشنا خواهند شد.

دوره روانشناسی اجتماعی

روانشناسی اجتماعی جامعه را از نظر اجتماعی مورد بررسی قرار می‌دهد و اختلالات آن را تحلیل می‌کند. در طول این دوره توسعه فردی در شیراز شما در ابتدا با پایه‌ها و اصول، روانشناسی اجتماعی را می‌آموزید و آن را از منظر فردی و جمعی می‌شناسید. همچنین به موشکافی جنبه‌های مختلفی نظیر فرهنگ، شخصیت و پدیده‌های روانشناختی از منظر اجتماعی وارد می‌شوید. همچنین شما با پژوهش و تحلیل در حوزه روانشناسی جمعی آشنا می‌شوید و ماهیت انسان را در این قالب‌ها بررسی می‌کنید.

دوره روانشناسی خانواده

خانواده از مهم‌ترین بنیادهای هر جامعه‌ای است که بروز اختلال در آن دیگر جنبه‌های روانشناختی اعضا را تحت تأثیر قرار می‌دهد. همانطور که بسیاری از مشکلات و اختلالات در قالب خانواده‌ها پدید می‌‌‌آیند، روش‌های درمانی نیز در همین قالب‌ها پیگیری می‌شوند. درمانگران این حوزه با شرکت در این قبیل دوره‌ها نقش، مسئولیت، وظایف و اثرگذاری هر یک از اعضای خانواده را می‌شناسند. همچنین با آگاهی از انواع نظریات و رویکردهای روانشناسی، نحوه صحیح فرزند پروری، حل تعارضات خانوادگی و سایر مسائل رایج زندگی را می‌آموزند. درمانگر با دریافت این مدرک توانایی لازم برای زوج‌درمانی را نیز خواهد داشت.

دوره روانشناسی ازدواج

ازدواج مقوله بسیار پیچیده‌ای است که درمانگران بسیاری برای حل مسائل آن از نظریات و مبانی بسیار پیشرفته‌ای بهره می‌گیرند. خانواده درمانی معمولا یکی از مهم‌ترین رویکردهایی است که در این دوره‌ها به طور تفصیلی آموزش داده می‌شود. همچنین درمانگران عواملی را بررسی می‌کنند که ممکن است منجر به طلاق شود. همچنین شما با شرکت در دوره توسعه فردی در شیراز همچون روانشناسی ازدواج به مهارت‌هایی دست می‌یابید که به وسیله آن‌ها به زوج‌ها در حل تعارضات کمک خواهید کرد. همچنین نحوه مدیریت خواستگاری و مسائل مرتبط با ازدواج را فرا می‌گیرید و این توانایی را دارید که این مهارت‌ها را به مراجعان خود منتقل کنید.

دوره هنر درمانی

علاوه‌بر شاخه‌های اصلی روانشناسی، معمولا درمان از طریق شیوه‌های مختلف نیز در دوران مدرن امروزی مورد توجه قرار گرفته‌ است. هنر درمانی با هدف قرار دادن هنر در معالجه بسیاری از اختلالات مخصوصا در کودکان شکل می‌گیرد و با به کارگیری موسیقی برای درمان تکمیل می‌شود. درمانگران در طول دوره هنر درمانی در شیراز با زوایای مختلف این شیوه درمانی آشنا می‌شوند و اثرات مختلف آن را بررسی می‌کنند. علاوه‌بر کودکان این شیوه درمانی برای بزرگسالان نیز کارگشاست و تکنیک‌های به‌کارگیری آن در طول دوره آموزش مجازی آموزش داده می‌شود.

دوره روانشناسی یادگیری

روانشناسی یادگیری نیز یکی از مهم‌ترین مباحثی است که در روانشناسی مورد توجه قرار می‌گیرد. تربیت و یادگیری در حوزه روانشناسی اهمیت بالایی دارد و به همین علت میان انواع دوره‌های مجازی توسعه فردی در شیراز، دوره روانشناسی یادگیری با استقبال مناسبی روبرو شده است. درمانگران در طول این دوره‌های حرفه‌ای پس از آگاهی از مکاتب روان‌شناسی و بررسی نحوه آموزش اصولی، آن را از جنبه‌های مختلفی بررسی می‌کنند. رفتارگرایی، شناخت‌گرایی و ساختارگرایی از جمله مباحثی است که با بررسی الگوهای مختلف و آموزش نحوه سنجش و آزمون توسط درمانگر تکمیل می‌شود.

دوره‌های توسعه فردی با گرایش مدیریت

شاخه‌های مدیریت حتی از روانشناسی نیز بیشتر است و موارد مختلفی را شامل می‌شود. این مدیریت می‌تواند در حوزه‌های تحصیلی، شغلی و حتی شخصی نیز مطرح باشد. موسسات آموزش آزاد با هدف قرار دادن رشته‌های مختلف مدیریت قصد دارند نیروی انسانی در این عرصه‌ها را به خوبی تربیت کنند.

دوره مهندسی فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات در حوزه مدیریت‌ها قرار می‌گیرد و یکی از پرطرفدارترین رشته‌های آموزشی محسوب می شود. از آنجایی که این روزها فناوری در حال پیشرفت و گسترش است، مدیریت فناوری‌ها در حوزه‌های مختلف، از جمله اهداف این قبیل دوره‌های مجازی توسعه فردی در شیراز است. حتی فناوری اطلاعات نیز دارای شاخه‌های بسیار گسترده‌ای است که معمولا به حوزه‌های مختلف اشاره دارد. افراد در طول این دوره‌ها با مسائل کلانی نظیر مدیریت مالی، مدیریت راهبردی، بودجه‌بندی، مدیریت خدمات و غیره آشنا می‌شوند. همچنین آن‌ها با پیکربندی فناوری اطلاعات آشنا می‌شوند؛ مدیریت دانش و امنیت اطلاعات را می‌آموزند و تمامی فنون این کار را یاد می گیرند.

دوره مدیریت کسب‌وکار

از دیگر دوره‌های پرکاربرد و پرمخاطب در دوره‌های توسعه فردی باید به مدیریت کسب‌وکار اشاره کرد که به آموزش مهارت‌های مورد نیاز برای هدایت یک کسب‌وکار می‌پردازد. این دوره‌ها برخلاف بسیاری از دوره‌های تخصصی کاملا عمومی هستند و افراد با هر سطح از دانش و مهارت امکان شرکت و دانش‌اندوزی در آن را دارند. از جمله مهارت‌های قابل یادگیری در این دوره باید به شیوه‌های نوین بازاریابی، مدیریت استراتژیک، مدیریت منابع انسانی، مدیریت مالی، شیوه‌ و تکنیک‌های نوین انواع مذاکرات، برقراری ارتباطات موثر درون سازمانی و بیرونی، مدیریت پروژه و مدیریت‌های سازمانی، بودجه‌بندی و مسائل این چنینی اشاره کرد.

دوره مدیریت بازاریابی شبکه‌ای

با توجه به گسترش و پیشرفتی که در حوزه بازاریابی شبکه‌ای صورت گرفته است، وجود چنین دوره‌های تخصصی و حرفه‌ای به افراد کمک می‌کند که به خوبی با این فضای اقتصادی آشنا شوند و به تجارت و کسب‌ درآمد در آن بپردازند. آن‌ها در طول دوره‌های مجازی توسعه فردی در شیراز نظیر مدیریت بازاریابی شبکه‌ای با مفهوم بازاریابی نوین و انواع آن آشنا می‌شوند. همچنین ماهیت بازاریابی شبکه‌ای، شرکت‌های مختلف و اصول بنیادین نظیر فروش نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد. در طول دوره همچنین مزایا و معایب این بازاریابی جدید زیر ذره‌بین قرار می‌گیرد. از طرفی شما در طول دوره با تکنیک‌هایی برای حل بحران‌های مختلف در این حوزه آشنایی می‌یابید.

دوره مدیریت روابط عمومی و سخنرانی

از دیگر فنونی که همواره مورد نیاز کسب‌وکارهای مختلف قرار می‌گیرد و علاقه‌مندان بسیاری دارد، باید به دوره مدیریت روابط عمومی و سخنرانی در شیراز اشاره کرد. با شرکت در این دوره توسعه فردی شما پس از آشنایی با اصول و مبانی این حوزه، تحولات آن را در طول سال‌ها مورد بررسی قرار خواهید داد. از طرفی با برخی کارکردهای و کارآیی‌هایی این حوزه آشنا می‌شوید. یادگیری تکنیک‌ها و نگرش‌های مدیریت نوین در این حوزه به شما در پیشرفت حرفه‌ای و شغلی کمک موثری خواهد کرد. افراد در این حیطه باید به خوبی با مدیریت روابط عمومی، شیوه‌های آن، مهارت‌های خاص مدیریتی، بهبود و تقویت روابط، مدیریت نیروی انسانی و وظایف یک مدیر آشنا شوند.

دوره مدیریت برنامه‌ریزی و مشاوره تحصیلی

از دیگر مهارت‌های مورد نیاز جامعه توجه به مدیریت برنامه‌ریزی و مشاوره‌های تحصیلی است؛ چراکه قشر تحصیل‌کرده و خواهان ورود به دانشگاه در کشور همواره در حال گسترش است. به همین دلیل نیاز به متخصصان حرفه‌ای و کارآمد در این حوزه بیش‌از پیش درک می‌شود. آشنایی با اصول برنامه‌ریزی، بررسی مبانی، مکاتب و رویکردهای آموزشی در حوزه برنامه‌ریزی و مشاوره، بررسی انواع شیوه‌های برنامه‌ریزی، آشنایی با مراحل آن و از همه مهم‌تر بررسی حوزه آموزش الکترونیکی در طول دوره‌های مجازی توسعه فردی در شیراز مدنظر قرار می‌گیرد.

دوره باریستا در شیراز

باریستا یا مدیریت کافی شاپ از جمله مهارت‌های پرطرفداری است که این روزها مورد توجه قرار گرفته است. علاقه‌مندان به راه‌اندازی کافی شاپ‌ها معمولا اطلاعات و دانش کافی برای این قبیل مشاغل را ندارند. به همین علت چنین دوره‌های حرفه‌ای و آکادمیک به افراد کمک می‌کند که مهارت لازم را به دست آورند. افرادی که در این دوره‌ها شرکت می‌کنند با استانداردها و کیفیت‌های این حوزه آشنا می‌شوند و تمامی ترفندها برای مدیریت کسب‌وکار، مدیریت مالی، مدیریت نیروی انسانی، برقراری روابط موثر و حتی بازاریابی را نیز فرا می‌گیرند. افراد با کسب مدرک دوره توسعه فردی در شیراز این امکان را دارند که با بهره‌مندی از دانش و مهارت کافی به حرفه و کسب‌وکار مورد علاقه خود بپردازند.